Gaziantep

TOPYEKUN MÜCADELETürk silahlı kuvvetlerince Afrin’e yönelik başlatılan operasyona Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de destekler çığ gibi büyüyor. Gaziantep Kızıklı Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, “Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda devam eden bu operasyona destek vermek için biriz ve güçlüyüz” dedi.

TOPYEKUN MÜCADELETürk silahlı kuvvetlerince Afrin’e yönelik başlatılan operasyona Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de destekler çığ gibi büyüyor. Gaziantep Kızıklı Kültür Eğitim ve Dayanışma  Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve  AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, “Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda devam eden bu operasyona destek vermek için biriz ve güçlüyüz” dedi.

Gaziantep Kızıklı Kültür Eğitim ve Dayanışma  Derneği tarafından düzenlenen Afrin’e destek toplantısına yanı sıra, Gaziantep Kızıklı Kültür Eğitim ve Dayanışma  Derneği Yönetim Kurulu  üyesi ve AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Ali Çiftçi,MHP İl Başkan yardımcısı Murat Bağcı ve il genelinde derneğe üye olan muhtarlar katıldı.

Toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verilirken, toplantı sonunda ise operasyona katılan askerler için Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Ali Çiftçi Kuran-ı Kerim okunarak destek verildi. Gaziantep Kızıklı Kültür Eğitim ve Dayanışma  Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Enver Bağcı Türk Silahlı Kuvvetlerinin 15 gün önce ülke güvenliği için Suriye sınırlarında başlatmış olduğu Zeytin dalı Afrin Operasyonuna destek vermek amacıyla bir araya geldiklerini ifade ederek, bu ülkeye göz dikenler dün kurtuluş savaşında, Çanakkale’de olduğu gibi başlarına ne geleceğini bilmezler mi diyerek Mehmetçiğin her alanda destekçisi ve yanlarında olduklarını söyledi.

 

Bağcı konuşmasında şu cümlelere yer verdi:”Yaklaşık 15 gün önce sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ve sayın Devlet Bahçeli’nin destekleriyle Afrin’e çıkartma yapan askerimizin yanında olduğumuzu, beraber olduğumuzu belirmek amacıyla toplanmış bulunmaktayız.Bazı dış güçler bizleri tanımamış gibi Fransız’lar,Alman’lar,Amerika’lılar, Türkiye’ye şantaj yapmaktadırlar.Bilmezler ki; bu vatanın sahipleri olarak kurtuluş savaşında gösterdiği cesareti , 500 bin şehidin olduğu Çanakkale’de  gösterdiği cesareti ile, kan gölüyle yıkanmış bu topraklara göz dikenin gözlerinin çıkarılacağını bilmezler mi? Buradan haykırmak istiyorum; Fransızlar koskoca bir orduyla Gaziantep’i işgal etmişlerdi. Gaziantep’liler 6317 şehit vererek  11 ay direnerek  karşı koymuşlardı.Bir ordu ile bir beldeyi alamayan Fransız’lar bugün Türkiye’ye laf konuşmaktadır. Ancak şuna yürekten inanıyorum ki; bizde böyle liderler oldukça, böyle bir vatan sevgisi ,böyle bir vatan aşkı olduğu sürece asla ve asla bu topraklara kimse göz dikemeyecektir.”

BİZİ BÖLEMEYECEKLER

Gaziantep Kızıklı Kültür Eğitim ve Dayanışma  Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve  AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yaklaşık 15 gün önce Suriye’nin Kuzeybatısında Afrin’e operasyon başlatılmıştır. Amaç Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütlerinin bitirilmesi ve o noktadan temizlenmesiydi. O bölgeden ülkemizi tehdit eden  ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozmaya yönelik PYD,PKK terör örgütlerinin bu faaliyetlerini bertaraf etmek üzere  Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda devam eden bu operasyona destek vermek için buradayız. Önceden olduğu gibi önce sağcı,solcu,daha sonra Kürt Türk,Alevi Sunni şeklinde ortaya koydukları oyunlarla  bizi bölemediler, bundan sonra da asla bölemeyeceklerdir” dedi.

Bu Web Sitesinin Tüm İçerik Hakları Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanlığına Aittir. İzinsiz Kullanılamaz

Gaziantep Milletvekillerimiz

iletişim

Contact

Email: info@akpartisehitkamil.com

Telefon: (+90) 342 221 22 00

Fax: (+90) 342 221 22 02

Adres: MÜCAHİTLER MAH. 52025 NOLU SOKAK NO:12/14 ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP